Konsekwencją rozwoju miast jest coraz mniejsza ilość drzew, parków, skwerów i terenów zielonych co powoduje zalania po opadach deszczu i burzach. Zabetonowane miejscowości oraz zbyt małe kolektory ściekowe w stosunku do gęstości zabudowań to kolejne czynniki zalanych ulic i pomieszczeń parterowych po intensywnych opadach i burzach. Do tego miejskie zakłady wodociągowe oraz istniejące systemy odwadniające i kanalizacje nie są przystosowane do radzenia sobie z ekstremalnym poziomem opadów.

Zwiększa się liczba ekstremalnych opadów deszczu

Ocieplanie się klimatu powoduje zwiększone parowanie oraz nagłe zmiany pogody i ryzyko wystąpienia powodzi. Czas trwania, częstotliwość i intensywność ekstremalnych opadów powoduje powodzie i podtopienia w miastach i wsiach.

Mimo iż otrzymujemy alerty burzowe, to infrastruktura odwadniająca i kanalizacyjna w obszarach miejskich nie ułatwia odprowadzania obfitych opadów. Potrzeba też progresywnych zrównoważonych alternatyw dla zbierania i magazynowania deszczówki.

Osuszanie budynków po zalaniach i podtopieniach

Coraz częściej występujące burze, nawałnice i gwałtowne zmiany atmosferyczne powodują straty w rolnictwie oraz podtopienia budynków. W przypadku zalania pomieszczeń — bez względu na ich przyczynę — warto zgłosić się do nas. WetDry wykona audyt i wizję lokalną przy użyciu innowacyjnego urządzenia do osuszania pomieszczeń najnowszej generacji. Dzięki temu sprawdzimy poziom wilgoci, usuniemy wilgoć z mieszkań, biur, piwnic i domów.