Duża wilgotność w budynkach pomieszczeniach ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie oraz wyposażenie. Istnieje wiele różnych powodów, aby wynająć osuszacz powietrza. Są to zalania, pożary, remonty czy budowa nieruchomości. Duża wilgotność powietrza utrudnia wiązanie gładzi oraz wysychanie farb. Może też powodować powstawanie grzybów i pleśni niekorzystnych dla zdrowia. W związku z tym wynajem osuszaczy powietrza w Warszawie i w całym kraju zyskał na popularności nie tylko w sezonie jesienno-zimowym. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wynajmowania osuszacza powietrza.

Co to jest osuszacz powietrza?

Osuszacz powietrza to urządzenie, które usuwa nadmiar wilgoci z powietrza. Jest zaprojektowany w taki sposób, aby eliminować pleśń, która może wywoływać alergie i powodować problemy z oddychaniem. Osuszacze powietrza chronią meble, urządzenia i inne przedmioty znajdujące się w budynkach przed zawilgoceniem.

 

 Kiedy zastosować osuszacz powietrza?

Istnieje wiele sytuacji, które sprawią, że wybór osuszacza powietrza będzie najlepszym rozwiązaniem. Są to nie tylko budowa czy remont nieruchomości, ale także zalanie czy przygotowanie pomieszczenia do remontu po pożarze.

 

 Zalety stosowania osuszaczy powietrza

Dostępne są różne rodzaje osuszaczy powietrza — przemysłowe, budowlane i domowe. Każdy z nich umożliwia osuszanie ścian, tynków i posadzek podczas budowy, ale także po zalaniu czy pożarze. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że skraplanie się wody na szybach w domu lub biurze jest oznaką zbyt dużej wilgotności powietrza. Przyczyną tej sytuacji może być nieodpowiednio działająca wentylacja lub nadmiar wilgoci technologicznej. Jeśli po próbach usprawnienia wentylacji problem pozostaje dobrym rozwiązaniem, jest wynajem osuszacza powietrza. Nadmierna wilgotność powietrza może przyczynić się do powstawania grzybów i pleśni. Kolejna sytuacja to moment, gdy czas na przeprowadzkę do nowego domu nagli, jednak ściany czy podłogi są zbyt mokre, by rozpocząć prace wykończeniowe. Poza tym zadaniem tego urządzenia jest utrzymywanie odpowiedniej wilgotności powietrza, która powinna wynosić około 45-60%.

 

Dobierz rodzaj osuszacza powietrza do potrzeb:

  • Osuszacz podposadzkowy to świetny sposób wysuszenia izolacji podposadzkowej, który nie powoduje konieczności niszczenia podłogi. Dobrze sprawdza się w przypadku zalania mieszkania, gdy woda wniknie pod posadzkę. Znajdująca się tam wilgoć powoduje również zawilgocenie ścian, jak również przyczynić się do rozwoju bakterii i zagrzybienia. Użycie osuszacza podposadzkowego w Warszawie pozwoli skutecznie pozbyć się szkód po zalaniu bez konieczności planowania remontu. Wynajem osuszacza podposadzkowego w Warszawie w usłudze osuszania.
  • Osuszacz kondensacyjny to rozwiązanie, które polecamy w przypadku wilgoci na ścianach, w piwnicach, cieknących dachach czy po zalaniach.
  • Osuszacz budowlany polecamy stosować na różnych etapach budowy oraz aby przyspieszyć przeprowadzkę do nowego domu jeszcze przed rozpoczęciem urządzania wnętrz.

Osuszacz powietrza to świetne rozwiązanie, które uchroni przed skutkami nadmiernej wilgoci w różnych sytuacjach. A usługi wynajmu osuszaczy powietrza w Warszawie i okolicach świadczy wetdry.pl.