Wchodzisz rano do biura albo budzisz się w nocy, a woda kapie z sufitu lub chlupie pod nogami? Zalania mieszkań i biur są jednymi z najczęściej występujących szkód w budynkach wielopoziomowych. Powódź, pęknięta rura lub uszczelka czy niedokręcony kran mogą wyrządzić ogromne szkody. Przygotowaliśmy poradnik, z którego dowiesz się, jak naprawić szkody po zalaniu.

Zalana firma, mieszkanie czy pomieszczenia gospodarcze to sytuacja problematyczna. Woda niszczy sprzęt biurowy, dokumenty, meble, rzeczy osobiste czy podłogę. Dlatego tego typu sytuacje wymagają ekspresowego działania! Pomimo powagi sytuacji zachowanie spokoju w takim momencie ma kluczowe znaczenie.

W firmie WetDry od lat zajmujemy się osuszaniem budynków po zalaniach, pożarach, różnorodnych awariach. Wiemy, że najważniejsza w takich trudnych sytuacjach jest szybka reakcja, która pozwala ograniczyć ilość poniesionych strat. Prawdę powiedziawszy, zarówno niewielkie przecieki, większe zalania oraz powodzie mogą być katastrofalne. Od przemoczonych i zniszczonych mebli, dokumentów, sprzętu AGD aż po pleśń — jest mnóstwo konsekwencji zalanego mieszkania.

 

Znajdź źródło awarii

Jest wiele różnorodnych możliwych przyczyn zalania budynków, a pierwszą, którą powinniśmy uczynić w takiej sytuacji, jest znalezienie źródła. Niezależnie od tego, czy jest to przepełniona umywalka, czy toaleta, pęknięta lub cieknąca rura, czy to zalanie przez sąsiada — pierwszym etapem działania jest ustalenie, skąd pochodzi woda.

 

Oszacuj i udokumentuj szkody

Zrób zdjęcia zniszczeń i uszkodzeń, które posłużą podczas rozmowy z ubezpieczalnią.

 

Powiadom swoich sąsiadów

Jeśli mieszkasz albo prowadzisz firmę w bloku lub kamienicy, poinformuj sąsiadów o zalaniu, zwłaszcza jeśli pod twoją nieruchomością znajdują się inne mieszkania lub biura.

 

Zaplanuj naprawę

Po zlokalizowaniu źródła zalania koniecznie należy zaplanować prace naprawcze.

 

Profesjonalne usługi osuszania i ozonowania po zalaniu

Po usunięciu szkód, a przed wykonaniem napraw koniecznie należy osuszyć pomieszczenie przed jego remontowaniem. Firma Wet Dry od lat świadczy usługi osuszania i ozonowania mieszkań i biur po zalaniu dla klientów z Warszawy i okolic, a przed rozpoczęciem prac remontowych przyjedzie zmierzyć poziom wilgotności.

 

Kontakt z firmą ubezpieczeniową

Jak najszybciej po tym incydencie należy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, aby dowiedzieć się, czy posiadana polisa ubezpieczeniowa pokryje szkody. Najczęściej niezbędne będzie przestawienie zdjęć.

Możesz też zadzwonić do WetDry. Przyjedziemy na miejsce, aby oszacować uszkodzone mienie oraz zmierzyć poziom zawilgocenia. A dodatkowo załatwimy wszelkie formalności związane z ubezpieczeniem.