Do zawilgocenia piwnic może dojść w skutek poważnych zalań spowodowanych ulewnymi opadami, lokalnymi powodziami czy po prostu w następstwie uszkodzonej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Z racji na swoje specyficzne położenie, często znajdujące się pod powierzchnią ziemi i z słabym systemem wentylacyjnym, w szczególności narażona jest na szybsze gromadzenie wilgoci i w efekcie powstawanie szkodliwych pleśni oraz grzybów. Jeśli i Ty borykasz się z tym problemem, chętnie udzielimy Ci pomocy w tym zakresie, świadcząc profesjonalne usługi osuszania pomieszczeń zarówno w mieszkaniach, jak i domach.

Jak rozpoznać skalę zawilgocenia w piwnicy?

Stopień zawilgocenia piwnicy w wyniku zalania, będzie zależny od tego, z jakich materiałów powstały ściany oraz podłoga pomieszczenia. Jednymi z najbardziej chłonnych materiałów są te o porowatej strukturze m.in. są to keramzyt, ceramika oraz gazobeton. Dużo mniej chłonnym jest natomiast beton, który jednak również pod wpływem długiego eksponowania na wodę, może zacząć chłonąć wilgoć.

Jeśli doszło do lekkiego i powierzchownego zawilgocenia ścian, szybko ujrzymy na niej mokre plamy oraz zacieki. Jednak, gdy wilgoć zaczęła wnikać w głębsze struktury ściany, zaczniemy dostrzegać pęknięcia tynku, łuszczenie się farby czy odpadanie płatów tapety. Długotrwałe i zaniedbywane zawilgocenia w końcu staną się skupiskiem pleśni i grzybów, w postaci ciemnych plamek na mokrej powierzchni. Dodatkowo w powietrzu może być wyczuwalny charakterystyczny zapach stęchlizny.

Wszystkie z wymienionych zjawisk są jednak czymś, co możemy dostrzec za pomocą naszego wzroku. Niestety sami nie jesteśmy w stanie określić procentowego zawilgocenia ściany lub podłogi. Do tego niezbędny jest pomiar wilgotnościomierzem, który również świadczymy w naszych usługach.

  • 0-3 % – ściana jest sucha
  • 3-5 % – ściana jest lekko zawilgocona
  • 5-8 % – ściana jest zawilgocona
  • 8-12% – ściana jest silnie zawilgocona
  • > 12 % ściana jest mokra

Jaką metodę stosujemy przy osuszaniu ścian i podłóg w piwnicach?

Zespół WetDry stosuje unikalną metodę osuszania stref zamkniętych, ścian i podłóg, bez konieczności przeprowadzania generalnych remontów. Podczas przeprowadzanych prac stosujemy osuszacze firmy Trotec, będące jednymi z najnowszych osuszaczy na rynku. Przede wszystkim stosujemy technologię podciśnieniową, wykazującą się większą skutecznością i bezpieczeństwem dla ludzkiego zdrowia. Choć proces osuszania podposadzkowego lub ścian, może wydawać się dość skomplikowany, w rzeczywistości można opisać go w kilku prostych zdaniach.

W osuszanym pomieszczeniu pracują trzy maszyny, z których jedna wypuszcza suche powietrze do pomieszczenia. Druga z nich (agregat) zasysa suche powietrze z pochłoniętą wilgocią spod posadzki przez wcześniej wykonane otwory. Następnie zawilgocone powietrze oraz woda przepuszczane są przez separator, który usuwa je odpowiednio poza budynek oraz do kanalizacji.

Gdzie świadczymy usługi osuszania piwnic?

Z usługi osuszania piwnic warto skorzystać wtedy, gdy doszło do głębokiego zawilgocenia, którego nie sposób usunąć poprzez ocieplenie pomieszczenia i zwiększenie cyrkulacji powietrza. Jeśli dotknął Cię problem związany z zalaniem piwnicy serdecznie zapraszamy do kontaktu. Świadczymy usługi osuszania piwnic na terenie Warszawy i jej okolic między innymi w Piasecznie, Pruszkowie, Legionowie, Jabłonnej i Ząbkach.