Zalanie mieszkania lub domu, to nieprzyjemny problem, który z przyczyn losowych może przytrafić się właśnie nam. Usuwanie źródła zalania oraz jego skutków, zawsze powinno nastąpić bez zbędnej zwłoki, by uniknąć przedostawania się wody w głębsze warstwy konstrukcyjne obiektu. W ten sposób zminimalizujemy powstawanie większych szkód nie tylko dla nas, ale również i osób trzecich, jeśli współdzielmy ze sobą blok mieszkalny lub domy szeregowe. Dlatego jeżeli na ścianach lub podłogach zauważasz mokre plamy, warto byś w jak najszybszym czasie usunął źródło awarii oraz rozpoczął osuszanie mieszkania.

Dlaczego nie należy zwlekać z osuszaniem zalanego mieszkania?

Awaria instalacji wodnych lub kanalizacyjnych jest najczęstszą przyczyną zalania elementów konstrukcyjnych domów i mieszkań. Często, niewidoczne na pierwszy rzut oka uszkodzenia systemów wodnych, stopniowo zwiększają obszar zalania, powodując powstawanie mokrych plam na ścianach i podłogach. Usunięcie źródła przecieku, a następnie osuszenie zalanych powierzchni powinno nastąpić w jak najszybszym czasie, ponieważ woda systematycznie zacznie przedostawać się do głębszych warstw konstrukcyjnych naszego mieszkania lub domu.

Zlekceważenie problemu i pozostawienie zalanych powierzchni bez osuszenia zacznie doprowadzać do:

  • puchnięcia i odkształcania się materiałów higroskopijnych np. paneli podłogowych
  • wzrostu wilgotności powietrza powodującego nieprzyjemny zapach stęchlizny
  • rozwijania się grzybów i pleśni niezwykle szkodliwych dla zdrowia człowieka
  • niszczenia się farb i tynków przez rozwarstwianie się ich na ścianach

Jaka technologia stosowana jest podczas osuszania zalanych powierzchni?

W trakcie świadczenia przez nas usług osuszania zalanych powierzchni, stosujemy osuszacze firmy Trotec. Marka dostarcza urządzenia, które pojawiły się na rynku w 2019 roku, a zatem w chwili obecnej są jednymi z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych maszyn. Urządzenia te działają poprzez zaciąganie powietrza spod zalanych powierzchni m.in. spod posadzki lub warstwy tynku. Następnie zaciągnięte powietrze jest filtrowane w celu pozbycia się zanieczyszczeń i wilgoci, po to by w pełni zneutralizowane zostało wypuszczone do pomieszczenia.

Największą zaletą osuszaczy Trotec, na których pracuje zespół WetDry, jest ich wysoka skuteczność działania, a także pełne zachowanie bezpieczeństwa dla naszego zdrowia. Urządzenia te nie wpychają powietrza pod zalany materiał, co powodowałoby szybkie rozprzestrzenianie się szkodliwych związków chemicznych w pomieszczeniu. Zassanie powietrza spod materiału, a następnie przefiltrowanie go sprawia, że cały proces przebiega bez szkody dla ludzkiego zdrowia.

W jaki sposób i gdzie możemy Ci pomóc?

Osuszanie mieszkań to proces, który przeprowadza się nie tylko w celu zminimalizowania szkód zalania, ale również w trakcie remontów podczas wykańczania budynków. To dla wielu czasochłonne i trudne do wykonania zadanie, które wykonamy dla Ciebie kompleksowo, począwszy od wykrycia źródła zalania, po rozliczenie kosztów pokrycia szkody z ubezpieczycielem.

W WetDry specjalizujemy się w:

Świadczymy usługi osuszania mieszkań, dom i biur na terenie Warszawy i jej okolic m.in. w Jabłonnej, Legionowie, Ząbkach, Piasecznie i Pruszkowie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.