Jedną z najczęstszych przyczyn zalania mieszkania lub domu jest awaria instalacji wodnych lub kanalizacyjnych. To nieprzyjemna sytuacja, która powoduje wiele szkód materialnych w postaci zniszczonych ścian, podłóg czy mebli. Osuszanie zalanej powierzchni to czasochłonny i angażujący proces, który jednak nie musi być dla nas bardzo problematyczny. Z chęcią pomożemy Ci przywrócić świeży i nowy wygląd zniszczonym pomieszczeniom, ponieważ naszą specjalnością jest osuszanie mieszkań po zalaniu. My zajmiemy się kompleksowym procesem osuszenia, a oto trzy najważniejsze kroki, które możesz wykonać samemu przed naszym przybyciem.

1. Zachowanie bezpieczeństwa

Przy każdej występującej awarii bezpieczeństwo powinno być Twoim największym priorytetem. W zależności od tego, jaki charakter ma zalanie, czy jest ono lekkim przeciekiem na ścianie, czy też poważnym zalaniem w skutek powodzi, w pierwszej kolejności należy upewnić się, że nie grozi nam niebezpieczeństwo porażenia prądem. Zagrożenie mogą stanowić wszelkie urządzenia elektryczne, które mogą doprowadzić do przepięć w kontakcie z wodą. Dlatego tak ważne jest, by pierwszym naszym krokiem po zalaniu pomieszczenia było odłączenie od niego zasilania.

2. Dokumentacja szkody

Osuszanie mieszkania po zalaniu dla wielu z nas może być kosztownym wydatkiem. W celu zminimalizowania narastających opłat i skorzystania z finansowania przez ubezpieczyciela, należy dokonać dokładnej dokumentacji szkody. Najlepiej od razu w chwili zdarzenia wykonać wiele zdjęć szczegółowo ukazujących wszelkie uszkodzenia w konstrukcji ścian i podłóg, a także wszystkich przedmiotów dotkniętych zalaniem. Zdecydowanie lepiej uzbroić się w większą ilość zdjęć, z których następnie będziemy mogli wybrać te najlepsze

3. Usunięcie źródła zalania

Pogoda w Polsce nie zawsze nam sprzyja, jeśli jednak do zalania doszło w porze ciepłej, warto z tego w pełni skorzystać. Zanim przystąpimy do pierwszych prac naprawczych warto zadbać o prawidłową cyrkulację powietrza w zalanym pomieszczeniu. Wówczas wystarczy otworzyć okna i drzwi, dzięki czemu unikniemy kumulowania się wilgoci. Jeśli mamy możliwość, przenieśmy również zalane meble i inne przedmioty w suche i bezpieczne miejsce. Następnie możemy przystąpić do pierwszych napraw, które zapobiegną dalszemu rozprzestrzenianiu się wody przed przybyciem fachowca.

4. Osuszenie pomieszczenia

Raczej nie będziemy zwlekać z osuszeniem pomieszczenia, jeśli doszło do poważnego i rozległego zalania, uniemożliwiającego normalne funkcjonowanie w mieszkaniu. Jednak i małych zalań nie należy lekceważyć, ponieważ zawilgocone ściany, podłogi oraz meble w szybkim stopniu mogą doprowadzić do rozwoju pleśni i grzybów, które wykazują niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Samodzielne osuszenie zalanych powierzchni bywa bardzo często niemożliwe, ponieważ wilgoć wnika głęboko w struktury materiałów. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie profesjonalnych maszyn, osuszaczy oraz cyrkulatorów powietrza, które kompleksowo doprowadzą do osuszenia zalanej powierzchni.

Osuszanie mieszkań w Warszawie – pomożemy Ci po zalaniu Twoich pomieszczeń

Jeśli Twój dom lub mieszkanie zostało zalane chętnie pomożemy Ci w naprawieniu powstałej szkody. Specjalizujemy się w kompleksowym osuszaniu mieszkań, dzięki czemu bez trudu przejdziesz przez cały proces osuszania. Oferujemy pomoc od samego początku, od ustalenia lokalizacji przecieku lub awarii, przez wykonywanie ozonowania pomieszczeń, dokonywanie pomiaru wilgotności ścian i podłóg, po sporządzanie dokumentacji i ekspertyzy niezbędnych podczas ubiegania się o odszkodowanie. Świadczymy profesjonalne usługi osuszania ścian i podłóg w Warszawie i jej okolicach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z WetDry.