Wszystkie budynki, niezależnie od tego, czy są nowe, czy stare zawierają wilgoć, która znajduje się w użytych materiałach budowlanych oraz powietrzu. Naturalną tendencją wilgoci jest jej przemieszczanie się w dół pod wpływem siły grawitacji. Gromadzenie się wilgoci w domu może mieć dwie przyczyny – nagły wzrost ilości wilgoci dostającej się do budynku lub stopniowe miejscowe nagromadzenie się wilgoci spowodowane brakiem możliwości ucieczki.

Stare domy zostały zbudowane prawie w całości z materiałów przepuszczalnych, a to oznacza, że nie zastosowano w nich hydroizolacji. Dzięki temu wilgoć może swobodnie przenikać przez ściany, podłogi i sufity. W dzisiejszych czasach w domach i mieszkaniach w starym budownictwie w większości przypadków zawilgocenia spowodowane są niewłaściwymi pracami budowlanymi, które uniemożliwiają ucieczkę wilgoci.

Osuszanie mieszkań

Istnieje wiele przyczyn, które mogą powodować zawilgocenie mieszkania. Nieodpowiednia wentylacja, nieszczelna hydroizolacja pokryć dachowych, awarie instalacji wodnej – to tylko niektóre z nich. Poszukujesz firmy, która świadczy kompleksowe usługi osuszania domów i budynków? Doskonale trafiłeś!

Firma Wet Dry świadczy kompleksowe usługi związane z usuwaniem wilgoci oraz osuszaniem pomieszczeń po zalaniu przez wody gruntowe czy opadowe, a także po awariach instalacji, zakończonej akcji gaśniczej czy nieszczelności hydroizolacji pokryć dachowych.

Osuszanie domów

Profesjonalnie osuszamy domy po wyciekach wilgoci. Warto pamiętać, iż by osuszanie domu przyniosło najlepsze rezultaty, najpierw należy usunąć przyczynę i wykonać pomiar wilgotności pomieszczeń. Dopiero takie przygotowanie pozwala nam rozpocząć proces osuszania. Dobieramy odpowiedni sprzęt do osuszania w zależności od rozmiaru pomieszczeń, tak aby zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza. Stosujemy profesjonalne urządzenia do pomiaru wilgotności powietrza, dzięki czemu mamy pewność, że Twój dom zostanie osuszony skutecznie.

W jakich miastach świadczymy usługi osuszania?

Zajmujemy się kompleksowym osuszaniem budynków po zalaniach w Legionowie i okolicach. Wilgoć w budynku i murach źle wpływa na zdrowie zamieszkujących w danym budynku osób. Ciepłe powietrze i zawilgocona ściana to sprzyjające warunki do rozwoju pleśni i grzybów. Wśród przyczyn zawilgocenia budynków wyliczyć można źle wykonaną lub niesprawną wentylację, słabą izolację przeciwwodną fundamentów, źle wykonaną izolację termiczną ścian zewnętrznych czy zalanie. Potrzebujesz sprawdzonych fachowców do osuszania budynków? Zadzwoń do nas!

Usługi osuszania budynków

Masz zawilgocone mieszkanie lub dom? Mamy mnóstwo doświadczenia w szybkim osuszaniu mieszkań i specjalistycznym osuszaniu domów. Wykonujemy również usługi odgrzybiania i usuwania pleśni, która jest nie tylko nieestetycznym problemem, ale również zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców. Poszukujesz rzetelnej firmy, która zajmie się dosuszaniem domu w trakcie budowy, osuszaniem firm, piwnic, lokali mieszkalnych i budynków? A może poszukujesz fachowców, którzy osuszą twój dom po zalaniu lub pożarze w Legionowie i okolicach? Zdecyduj się na profesjonalne usługi osuszania budynków Wet Dry, które pomogą Ci uniknąć dodatkowych wydatków w przyszłości.