Dobrze wykonana izolacja budynku wraz z wentylacją mają zadbać o optymalną wilgotność w pomieszczeniach. W przypadku pojawienia się nadmiaru wilgoci konieczne jest osuszanie pomieszczeń. Wysoki poziom wilgoci objawia się w postaci kropel wody oraz mokrych plam na różnych powierzchniach m.in. szybach okien. Jeśli pominiesz etap osuszania pomieszczeń, w przyszłości wilgoć i pleśń może pojawić się w całym domu. Jak powstaje problem z wilgocią w budynkach i w jaki sposób zadbać o osuszanie budynków oraz mieszkań?

Osuszanie nowych budynków w trakcie budowy

Czy wiesz, że istnieje kilka etapów budowy domu, które sprzyjają gromadzeniu się wilgoci w jego wnętrzach? A są to zastosowane do murowania ścian materiały, woda wykorzystywana do tynkowania ścian oraz kładzenie posadzek. Warto również podkreślić, że podczas gdy dom znajduje się w stanie surowym zamkniętym, istnieje kondensacja wilgoci, dlatego wówczas koniecznie jest jego osuszenie.

Dlaczego warto skorzystać z usług osuszania domów i budynków?

Zastanawiasz się, dlaczego warto skorzystać z usług osuszania nowo budowanych domów oraz tych znajdujących się w trakcie budowy? Prawidłowy poziom wilgotności powietrza w lokalach użytkowych, biurach, domach i innych pomieszczeniach niesie za sobą szereg korzyści. Wyliczyć wśród nich można:

– komfortowe powietrze pozbawione drobnoustrojów;

– dobre samopoczucie i zdrowie mieszkańców czy pracowników;

– brak dodatkowych kosztów za dogrzewanie budynku;

– bezpieczeństwo sprzętu, mebli i elementów wyposażenia wnętrz;

– ochrona przed grzybami i pleśnią.

Nowoczesna forma osuszanie budynków

Stosowane dziś do osuszania budynków osuszacze przemysłowe wraz z cyrkulatorami to prosty, tani i wydajny sposób, by usunąć nadmierną wilgoć z każdego pomieszczenia. Dają możliwość obniżenia poziomu wilgoci w zamkniętych budynkach. Optymalny poziom wilgotności w budynkach powinien wynosić od 40 do 60%. Jeśli jesteś właścicielem budynku i chcesz sprawdzić, ile wynosi poziom wilgoci, wezwij na pomoc WetDry. Zajmujemy się pomiarem wilgotności ścian i podłóg, świadczymy również usługi termowizji, osuszania oraz ozonowania, a także usuwania grzybów, bakterii, wirusów i alergenów z budynków. Dostosujemy odpowiednie rozwiązanie do konkretnych potrzeb danego budynku, by zapewnić optymalne rozwiązanie.

Osuszanie domów i mieszkań – co warto wiedzieć?

Jeśli posiadasz zawilgocony budynek usługowy lub dom to doskonałym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie przez doświadczonych fachowców profesjonalnego osuszania budynku. Dlaczego to takie ważne jeszcze przed oddaniem go do użytku? Użytkowanie budynku uruchamia różnorodne procesy związane z wymianą cieplną i cyrkulacją powietrza. Naturalną koleją rzeczy w zawilgoconym budynku będzie pojawienie się wilgoci na ścianach, sufitach czy podłodze. Nie można jednak zbagatelizować tego problemu a szybka interwencja profesjonalnej ekipy osuszającej to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców lub pracowników danego budynku.